Meelelahutusuudised

Aleks Lepajõe ja tema paadipõgenikest kambajõmmid nõuavad Kris Taskalt veerand miljonit eurot

Kroonika 08.09.2017, 07:57

Mängufilm „Sangarid“ esilinastus juba veebruaris, kuid tüli selle ümber huugab edasi. Aleks Lepajõe, Raivo Roosna ja Harry Gelstein, kelle põgenemisest 1984. aastal Nõukogude Liidust filmi tegijad ainest ammutasid, nõuavad „Sangarite“ produtsendilt Kris Taskalt kohtu kaudu ligi veerand miljonit eurot. 

Läinud aasta detsembris andsid Aleks Lepajõe (56), Raivo Roosna (53) ja Harry Gelstein (53) sisse hagi, et kohus keelaks Kris Taska (43) firma Taska Film OÜ toodetava filmi „Sangarid“ avaldamise, levitamise ja reklaamimise nii Eestis, Euroopa Liidus kui ka mujal. Omaaegsed paadipõgenikud ei olnud rahul, et filmis kasutatakse nende lugu neilt luba küsimata.

Film esilinastus veebruaris siiski, tegi oma võidukäiku ja kogus vaatajanumbreid kinodes ning on nüüd juba mõnda aega vähemalt Telia videolaenutuses saadaval.

Samal ajal on Harju Maakohus menetlenud kolmiku hagi. Läinud nädala esmaspäeval esitasid Lepajõe, Gelstein ja Roosna kohtule oma täiendatud hagi – kuna filmis on kasutatud ja avalikustatud nende elu ja isikuandmeid, mõista kostjalt ehk Kris Taska ettevõttelt välja mittevaraline kahju, iga hageja kohta summas 20 000 eurot. Kokku seega 60 000 eurot. Samuti taotlevad mehed oma hagis, et kohus mõistaks kostjalt välja alusetu rikastumise teel teenitud 177 575 eurot!

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse